CQbox by OK1ZJV

Při pročítání stránek OK1OCB jsem náhodou narazil na CQBox od Jirky OK1ZJV. Ještě několik let zpátky jsem marně hledal automatický dávač výzvy a ikdyž potřeba po tomto zařízení již stihla utichnout, rozhodl jsem se jej postavit.

CQbox je automatický dávač výzvy, který se připojuje bez zásahu do stanice mezi mikrofon a stanici. Primárně je určen pro Yaesu FT-8×7. Do jeho paměti lze nahrát výzvu v délce až 20 vteřin. Výzva se přehrává automaticky, v nastavitelném intervalu 1-8s a celý proces se aktivuje buď tlačítkem nebo pomocí krátkého stisku PTT. Přehrávání lze opět zrušit buď tlačítkem nebo zaklíčováním.

Dokumentace pro výrobu CQBoxu je k dispozici na webu OK1OCB, desky jsem nechal vyrobit v Číně u oblíbených PCBWay v nejvýhodnějším počtu 10 ks, součástky pokrylo TME a SOS electronic. Programováno pomocí Pickit 3 přímo na desce, bez sundávání procesoru.

Velké díky patří Jirkovi OK1ZJV za perfektní výrobek a výbornou dokumentaci. Já jsem narazil na drobný zádrhel ve formě přerušené cesty na DPS z výroby ale nebýt toho, tak celé osazení a oživení proběhlo bez problému na první pokus.