igate Šlapanice

Od prosince 2020 běží ve Šlapanicích u Brna RX igate pro APRS. Umístěna je na strojovně výtahu na paneláku. Vzhledem ke své poloze a pokrytí jde spíše o městskou lokální igate, která slouží pro moje testovací účely. V sestavě se čas od času něco vymění nebo doplní o nějaký nový prvek a zde bude přehled změn a aktuální konfigurace veřejné části igate. Igate je v provozu i pokud zrovna nevysílá žádný beacon viz informace z APRS.fi:

432 MHz: OK9CPU-1

144 MHz: OK9CPU-2

LoRa: OK9CPU-3


v 0.1

První verze pracující pouze v pásmu 432 MHz se základní anténou typu duální dipól podle DK7ZB. Použitá stanice je Motorola GM 350 spojená pomocí digi interfejsu verze 4.2 s RaspberryPi 3B.


v 0.2

První verze doplněna o diplexer 2m/70cm a RTL-SDR pro 144 MHz pásmo.


v 0.3

Doplněn LoRa přijímač s anténou typu Ground Plane od Honzy OK2ZAW a ovládáním, původní krabice přestala definitivně stačit svou velikostí a část technologie se musela přestěhovat ven.


v 0.4

RTL-SDR pro 2m pásmo nahrazeno Motorolou GM 340. Nyní lze igate provozovat i jako TX digi v obou pásmech. Doplněna možnost vzdáleného resetu rádií a nedostatečný chladič na Raspberry vyměněn za oblíbený celohliníkový krabičko-chladič. Dále nahrazen LTE modem bezdrátovým spojem pomocí Mikrotiků.